26.10 – 30.10.2020 r. (klasa V)

Plan lekcji

26.10.2020 – praca własna

27.10.2020 (wtorek)

9.00 – 9.20

Słówka Sówki

Pobierz kartę pracy:
Słówka Sówki (7)
 9.25 – 9.45

Matematyka

 Temat: Rodzaje i własności trójkątów.
Cele:
– przypomnienie poznanych własności trójkątów,
– zastosowanie nierówności trójkąta,
– konstruowanie trójkąta o danych trzech bokach i ustalenie możliwości zbudowania trójkąta na
podstawie nierówności trójkąta.
 10.00
Plastyka
 11.00 – 11.30

Historia

 Temat: Sparta i wojny z Persami.
11.40 – 12.10

Język polski

 Temat: Jak napisać list?
Cele:
• Znam elementy kompozycyjne listu;
• Redaguję list prywatny;
• Pamiętam o akapitach
12.20 – 13.00

zaj. z wych.

 Temat: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
Cele:
• Wymieniam plusy i minusy Internetu;
• Wiem, jakie zagrożenia niesie Internet
WF  Temat: Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie człowieka.
Cele:
Propagowanie aktywności fizycznej jako niezbędnego elementu prawidłowego rozwoju i zdrowia.

28.10.2020 (środa)

9.00 – 9.40

j. niemiecki gr. 1

Temat: Przepis z Tyrolu.
Cele:
• poznawanie nazw artykułów spożywczych
• rozumienie przepisu kulinarnego
• tworzenie własnego przepisu z wykorzystaniem poznanego słownictwa
9.00 – 9.40

j. angielski gr. 2

Temat: Powtórzenie wiadomości.

Cele:
Utrwalenie i uporządkowanie wiedzy i umiejętności obejmujących czas
past simple, przysłówki sposobu i słownictwo dotyczące podróży.

9.50 – 10.30

j. niemiecki gr. 2

Temat: Przepis z Tyrolu.
Cele:
• poznawanie nazw artykułów spożywczych
• rozumienie przepisu kulinarnego
• tworzenie własnego przepisu z wykorzystaniem poznanego słownictwa
9.50 – 10.30

j. angielski gr. 1

Temat: Powtórzenie wiadomości.
 Cele:
Utrwalenie i uporządkowanie wiedzy i umiejętności obejmujących czas
past simple, przysłówki sposobu i słownictwo dotyczące podróży.
11.00 – 11.20

Matematyka

Temat: Rodzaje i własności trójkątów.
Cele:
– obliczania miar kątów w trójkącie na podstawie podanych zależności między  kątami
– rozwiązywanie typowych zadań dotyczących rodzajów i własności trójkątów
– zastosowanie twierdzenia o sumie kątów w trójkącie
-rozpoznawanie trójkąta ostrokątnego, prostokątnego i rozwartokątnego
11.55- 12.15

Matematyka

 Temat: Własności niektórych trójkątów.

Cele:
-podział trójkątów ze względu na długość boków
-nazywanie boków trójkąta (wskazywanie ramion i podstawy
-wskazywanie różnego rodzaju trójkątów jako części innych wielokątów

12.30 – 13.00

Język polski

Temat: Jak napisać list.
Cele:
• Redaguję list poprawny pod względem stylistycznym, ortograficznym i interpunkcyjnym.
13.00 – 13.30

dyżur wychowawcy

W tym czasie możecie połączyć się w celu zadania pytań, porozmawiania, itp.
14.00 – 14.30

matematyka

  indywidualne konsultacje dla uczniów, którzy potrzebują pomocy

29.10.2020 (czwartek)

9.00 – 9.45
matematyka x2
Temat: Własności niektórych trójkątów.
Cele:
-poznanie własności trójkąta równobocznego
-poznanie własności trójkąta równoramiennego
-obliczanie miar kątów w trójkącie równoramiennym
-obliczanie obwodu trójkąta
– konstrukcja trójkąta równoramiennego
-konstrukcja trójkąta równobocznego
10.00 – 10.45
biologia
Temat: Samożywność.
Cele:
Zwróć uwagę na:
– przykłady organizmów samożywnych,
– przebieg i znaczenie fotosyntezy,
– czynniki wpływające na intensywność fotosyntezy.
11.00 – 11.45
język polski
Temat: Czasownik we własnej osobie.
Cele:
• Wskazuję czasownik w tekście;
• Tworzę odpowiednie formy czasownika.
11.55 – 12.40
język polski
Temat: Czasownik we własnej osobie
Cele:
• Odmieniam czasownik przez osoby, liczby, czasy, tryby;
• Określam formy czasownika w tekście.
12.50 – 13.2o
WF
 Temat: Rozgrzewka na lekcji wychowania fizycznego.
Cel: Znaczenie roli rozgrzewki. Jak prawidłowo wykonać rozgrzewkę.

30.10.2020 (piątek)

8.30 – 9.10
geografia
Temat: Krajobraz Pojezierza Mazurskiego.
CELE – Uczeń:
– dowie się jakie są główne cechy krajobrazu pojezierzy,
– pozna przykłady jezior znajdujących się na Pojezierzu Mazurskim,
– zdobędzie informację o Mazurskim Parku Krajobrazowym.
9.15 – 10.00
muzyka
 Temat: Formy ABA i ABA 1
Cele:
– wyjaśnia znaczenie pojęć: forma ABA, forma ABA1
– wykonuje śpiewankę ABA
– układa schemat formy ABA I ABA1
10.10 – 10.55
j. niemiecki gr. 1
10.10 – 10.55
j. angielski gr. 2
Temat: Powtórzenie wiadomości
Cele: Utrwalenie i uporządkowanie wiedzy i umiejętności
obejmujących czas past simple, przysłówki sposobu i słownictwo dotyczące podróży.
11.05 – 11.50
j. niemiecki gr. 2
11.05 – 11.50
j. angielski gr. 1
Temat: Powtórzenie wiadomości
Cele: Utrwalenie i uporządkowanie wiedzy i umiejętności
obejmujących czas past simple, przysłówki sposobu i słownictwo dotyczące podróży.
11.55 – 12.40
religia
12.50 – 13.30
język polski
Temat: Wskazuję formy osobowe i nieosobowe czasownika
Cele:
• Wskazuję formy osobowe i nieosobowe czasownika;
• Rozpoznaję formy nieosobowe czasownika (bezokolicznik, formy zakończone na –no, -to)
• Stosuję różne formy czasownika