powrót do przedszkola

otwarcie przedszkola: 11.05.2020 r.

Szanowni Państwo,

Od 6 maja 2020 r. jesteśmy gotowi otworzyć nasze przedszkole.

Oczywiście zrobimy to z zachowaniem dużej staranności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa:

 • W pierwszym okresie autokar nie będzie dowoził dzieci.
 • Rodzice nie będą wchodzili do budynku przedszkola. Dzieci będą odbierane przy drzwiach przez pracowników.
 • Pracownicy będą zabezpieczeni w środki ochrony.
 • Zajęcia na świeżym powietrzu będą odbywać się częściowo na placu zabaw (część urządzeń może zostać wyłączona), częściowo na boisku.
 • W salach będzie ograniczona ilość materiału (wyeliminujemy materiały trudne do dezynfekcji).
 • Dzieci z katarem, kaszlem, innymi objawami chorobowymi (nawet najmniejszymi) nie będą przyjmowane.
 • W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych rodzice będą natychmiast informowani, dziecko będzie oczekiwać na przyjazd rodzica w pomieszczeniu wyznaczonym do izolacji.
 • Dzieci nie mogą przynosić żadnych plecaków, zabawek, przedmiotów, jedzenia i picia, itp.
 • Dzieci nie będą myły zębów na terenie placówki.

 

Wytyczne:

Wytyczne MZ i MEN: pobierz

W naszym przedszkolu zapewnimy wszystkie środki higieniczne, opracujemy wszelkie niezbędne procedury (bezpieczeństwa, na wypadek podejrzenia zachorowania, itp.). Musimy jednak wcześniej poznać Państwa zdanie na temat powrotu dziecka do przedszkola:

 1. W związku z tym, że mamy możliwość ograniczenia liczebności grup przedszkolnych – prosimy o potwierdzenie czy dziecko będzie uczęszczało do przedszkola z podaniem dokładnego terminu rozpoczęcia uczęszczania.
 2. W związku z tym, że chcemy dopasować godziny otwarcia placówki do faktycznych potrzeb – prosimy o deklarację godzinową.

Prosimy o przesłanie odpowiedzi w formie sms lub e-mail sekretariat@urwisek-police.pl w trybie pilnym (najlepiej w dniu dzisiejszym, tj. 30.04) – od tego zależą nasze kolejne decyzje. Jeżeli ktoś z Państwa zastanawia się jeszcze jaką decyzję podjąć prosimy o informacje – zależy nam na pełnej informacji obrazującej potrzeby ale i obawy Państwa. Mając bieżącą informację łatwiej będzie podejmować decyzje, planować najbliższą przyszłość w i tak już trudnych okolicznościach.

Jeżeli macie Państwo pytania, coś trzeba wyjaśnić dokładniej zachęcam do kontaktu telefonicznego tel. 696 269 532. Bardzo proszę o cierpliwość w oczekiwaniu na połączenie (w godz. 11-13 mam zajęcia on-line, po godz. 13 jestem do Państwa dyspozycji).

Jesteśmy również przygotowani na wypadek, gdy zdecydujecie Państwo pozostać w domu. Planujemy wówczas m.in. utrzymanie zdalnego nauczania w obecnej wersji wzbogaconego o “zajęcia na żywo” (oczywiście dla zainteresowanych).