O Nas

grudzień 2009r.

Klub Malucha “Urwisek” powstał z myślą o mamach, które zastanawiają się czy wybrać pracę zawodową, czy też opiekę nad dzieckiem. Wybór trudny. My chcemy go ułatwić. Mamy mogą spokojnie pracować, a my zajmiemy się dzieckiem jak należy.
Proponujemy codzienną opiekę, podczas której nie zabraknie zabaw rozwijających wszystkie zmysły dziecka, nauki podstawowych czynności życiowych, rozwój plastycznych, muzycznych i technicznych umiejętności. Codziennie dzieci uczestniczą w zabawach na świeżym powietrzu. Gwarancją dbałości o jak najwyższy poziom opieki, zapewnienia bezpieczeństwa i troski o prawidłowy rozwój jest nasz 2,5 letni synek, który jest pierwszym “przedszkolakiem” Klubu Malucha “Urwisek”.
Jednak to nie wszystko… Oprócz opieki od rannych godzin zapraszamy również dzieci do sali zabaw, w godzinach popołudniowych na zajęcia rytmiczne, plastyczne, gimnastyczne, językowe.

Organizujemy również przyjęcia urodzinowe.

wrzesień 2010r.

Tak pisaliśmy jeszcze przed otwarciem Klubu…
Minęło trochę czasu więc podsumowanie: Nasz synek jest już 3,5 latkiem. Potrafi samodzielnie spożywać posiłki, ubrać i rozebrać się do spania czy też do wyjścia na podwórko. Dzięki odimiennej metodzie nauki czytania Ireny Majchrzak potrafi przeczytać imiona wszystkich dzieci z Klubu, liczy po polsku, śpiewa po angielsku, itp. To co potrafi Krystian nie jest czymś wyjątkowym. Potrafi to większość dzieci, które uczęszczają do Urwiska od kilku miesięcy. Ale to nie wszystko, dzieci potrafią współdziałać w grupie: dzielą się zabawkami, przytulają gdy trzeba przeprosić, wesoło śpiewają, i tak można by wymieniać przez kilka godzin. Dlatego jako świadomi rodzice namawiamy wszystkich posiadaczy największych skarbów – PRZYJDŹCIE, A NIE POŻAŁUJECIE!

grudzień 2011r.

Czas mija, u nas ciągłe zmiany. Nasz synek to już prawie pięciolatek. Uczęszcza do Niepublicznego Puntu Przedszkolnego “Urwisek”. Punkt Przedszkolny to grupa dzieci w wieku 3 i 4 lat. Tydzień przedszkolaków wypełniony jest ciekawymi zajęciami. We wtorki obowiązkowa lekcja WF na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3, w czwartki język angielski prowadzony autorskim programem Musical Babies przez panią Ewę z Expert Kids, poniedziałek, środa i piątek to dni zarezerwowane na rozwiązywanie trudnych zadań z podręczników “Przedszkole czterolatka”. Codziennie przedszkolaków spotkać można w Parku Staromiejskim – tam biegamy, obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie, hałasujemy, bawimy się.

Ale to nie wszystko…

Pracujemy nad przekształceniem Klubu Malucha w żłobek. Obecnie w Klubie mamy dwie grupy. Grupa dwulatków rozpoczęła już realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Wszystkie dzieci wtajemniczane są w magiczny świat liter, uczestniczą w zajęciach Musical Babies, rozwijają umiejętności plastyczne i muzyczne.

U nas najważniejsze jest dziecko więc każde odwiedziny w naszym Klubie powinny być zapowiedziane. Chcemy mieć możliwość podczas Państwa odwiedzin jednocześnie przyjąć Was i oprowadzić czy też opowiedzieć coś o nas, ale przede wszystkim zapewnić opiekę dzieciom, które już u nas są. Tak więc musimy każdą wizytę starannie zaplanować i zapewnić odpowiednią liczbę personelu.

lipiec 2012r.

Wiele miesięcy ciężkiej pracy i udało się! 2 niepubliczne żłobki na mapie Polic! Oczywiście pierwszy to Niepubliczny Żłobek “Urwisek przy ul. Bankowej 11fgh/2-3, drugi – Niepubliczny Żłobek “Urwisek” przy ul. Słonecznej 13.
Zapraszamy!!!

rok 2013

Nasze przedszkolaki rosną i rosną i zaczyna nam brakować miejsce. Zatem szykują się kolejne zmiany…
01.09.2013

Nowy rok szkolny i nowy punkt przedszkolny. Urwisek II mieści się w Przęsocinie przy ul. Szkolnej 1. Każdy dzień rozpoczynamy od przejażdżki autokarem z Polic do Przęsocina, a w Przęsocinie duże sale, plac zabaw, boisko, las i tak można by wymieniać…

rok 2013 to jeszcze jedna nowość – rozpoczynamy realizację projektu unijnego Urwisek II właśnie w Urwisku II.

wrzesień 2014

Dzieci, które rozpoczęły przygodę z Urwiskiem w 2010 roku rosły, rosły i dorosły już do szkoły:) Z myślą o nich powstała Niepubliczna Szkoła Podstawowa Elan Vital. Przejście z przedszkola do szkoły: nowa, piękna sala z tablicą interaktywną i ławkami szkolnymi, lekcje prowadzone ciekawymi metodami, zajęcia dodatkowe: „Pierwszaki i piłka”, Montessori, rozwijające koncentrację, Akademia Tańca, przyrodnicze, Przyjaciele Zippiego i wiele innych.